انتقادات شدید پزشکان از بی تدبیریِ مسئولین وزارت بهداشت

شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶

انتقادات شدید پزشکان از بی تدبیریِ مسئولین وزارت بهداشت

پس از گذشت شش ساعت از شروع انتخابات الکترونیک سازمان نظام پزشکی هیات اجرایی و هیات نظارت بر برگزاری هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی در اطلاعیه ای انتخابات الکترونیک را ملغی اعلام کرد و از پزشکان خواست تا با حضور در مراکز اخذ رای ،رای خود را به صندوق بیندازند.

این در حالیست که پیشتر بسیاری از پزشکان و مسئولین سازمان نظام پزشکی نسبت به برگزاری این انتخابات به صورت الکترونیک ابراز نگرانی کرده بودند.

نگرانی هایی که با بی تدبیری مسئولین وزارت بهداشت رنگ واقعیت گرفت و لغو شدن انتخابات به صورت الکترونیک موج منفی شدید در بین کاندیداها و طرفداران آنها ایجاد کرد.

اختلالات غیر قابل توجیه سایت رای گیری اینترنتی و لغو دیرهنگام روش الکترونیک رای گیری موج گسترده ای از اعتراضات را در میان جامعه پزشکی براه انداخته و حتی عده زیادی از پزشکان خواستار لغو کلی این انتخابات و برگزاری آن در روز دیگری شدند.

موضوعی که اکنون در فضای مجازی بصورت گسترده بحث میشود این است که چون شرایط اولیه اعلامی از سوی هیات اجرایی نقض شده انتخابات وجاهت قانونی خود را از دست داده است و عده ای دیگر معتقدند نتایج این انتخابات نمی تواند نمایندگان واقعی جامعه پزشکی را مشخص کند.

برخی هم خواستار معرفی و توبیخ افرادی شدند که وظیفه شان را به درستی انجام ندادند .

باید دید با این موج منفی پزشکان و احتمال کاهش مشارکت نسبت به سالهای گدشته تصمیم مسئولین هیئت اجرایی و نظارت بر انتخابات نظام پزشکی چیست

Support
خانهپرتال داخلی